Trnava
DAC 1904 - FC Spartak Trnava
Niké liga, 9. kolo • ne 1.10.2023, 18:00 • MOL Aréna
Góly: 52. Ďuriš 0:1
Hlavný rozhodca: Peter Ziemba • Asistenti rozhodcu: Peter Bednár, Dušan Štofik • Divákov: 7646
90+4
Je koniec! Po záverečnom hvizde nám zostali oči pre plač. Krajské derby proti Trnave sme totiž nezvládli. Doma sme súperovi, ktorý sa prebojoval do skupinovej fázy Konferenčnej ligy, podľahli najtesnejším rozdielom. V úvode druhého polčasu sa dostal do vedenia a na to sme nedokázali zareagovať. Ďakujeme fanúšikom, že aj dnes ste stáli pri nás.

Najbližší zápas na nás čaká o týždeň v nedeľu 8. októbra o 17:30 a opäť ho odohráme v domácej MOL Aréne, kde privítame Podbrezovú. Dovtedy sa s Vami lúči a praje príjemný zvyšok dňa Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+4
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Goure).
90+2
Trnavčanom sa darí držať nás dostatočne ďaleko od ich bránky. Čas sa nám výrazne kráti.
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte štyri minúty. Poďme chlapci, ešte to nemôžeme vzdať.
88
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Ofori, prichádza Ristovski.
86
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Gavrić, prichádza Niarchos.
86
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Dimun).
83
Procházkovi sa po nepriamom kope otvoril asi 25 metrov od nás priestor. Vyskúšal si strelu, ale bol poriadne nepresný.
83
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Kaša).
82
z ihriska odchádza Bernát, prichádza Procházka.
81
Po štandardke Ramdana sme sa k strele ešte nedostali, ale v pokračujúcej akcii dostal do šestnástky loptu Herc. Ocitol sa vo výbornej pozícii, ale pálil poriadne slepými.
80
z ihriska odchádza Káčer, prichádza Herc,
z ihriska odchádza Andzouana, prichádza Brunetti,
z ihriska odchádza Trusa, prichádza Barišić.
77
Vybojovali sme si štandardku, Ramadan ju nezahral zle, no aj napriek tomu mali v šestnástke prevahu Trnavčania.
76
z ihriska odchádza Daniel, prichádza Azango,
z ihriska odchádza Ďuriš, prichádza Paur.
74
Teraz bol Ofori ešte bližšie ku gólu. Do nebezpečnej pozície sa tentokrát dostal preštrikovaním, no asi z piatich metrov prestrelil.
72
Goure sa v šestnástke zrazil s hlavou s Ramadanom. Potreboval ošetrenie, ale našťastie bude môcť pokračovať v zápase.
70
Naši fanúšikovia odpálili pyrošou. Bodaj by aj toto bol signál na gól.
70
Ofori dostal v našej šestnástke priveľa priestoru, a tak sa dostal k nebezpečnej strele, ktorá ledva minula našu ľavú žrď.
69
Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Zeljković).
68
Dnešné stretnutie sleduje 7646 divákov.
66
Šulek už aj pokračuje v hre.
65
Šulek si vypýtal ošetrenie, ale mám vážne podozrenie, že mu nič nie je.
63
Ramadan sa aj dostal k strele, ale lopta sa medzi tri žrde nezmestila.
62
Naopak, hostia sa dostali k štandardke. Poradu ako ju zahrať mali až štyria hráči. Koštrna loptu posunul na Daniela a on rovno mimo hraciu plochu. Zaútočiť môžeme my.
60
Po inkasovanom góle sa snažíme zvyšovať obrátky. Máme viac loptu na kopačkách, tlačíme sa dopredu, ale obranu hostí zatiaľ nevieme dostatočne rozhodiť.
57
Gavrić zahral loptu nakrátko na Ramadana. Ten neposlal zlý center, ale predsa len v šestnástke mali o niečo väčšiu prevahu hostia.
55
Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Šulek).
52
Trnava dala gól! Center do šestnástky poslal Daniel, kým my sme v šestnástke úplne zabudli na Ďuriša. Z jeho strany sa nejednalo o žiadny problém doraziť loptu.
51
Na druhej strane sa snažil Trusa. Bol vysunutý kolmicou, no niečo mu ešte chýbalo aby vedel doraziť loptu.
50
Gól nám však dali hostia. Našťastie sa jednalo o ofsajd, ktorý nezostal nepovšimnutý postranným rozhodcom.
48
Hosťujúci fanúšikovia začínajú druhý polčas s chrapúňskymi pokrikmi. Azda sa im odvďačíme gólom.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop tentokrát patril našim hráčom.
Na prestávku do kabíny schádzame za bezgólovej remízy. Bolo sa však na čo pozerať. Oba tímy sa snažili tvoriť, takmer počas celého dejstva boli aktívne a hra sa prelievala zo strany na stranu. Defenzívy na oboch stranách sú však zatiaľ mimoriadne pozorné. Samozrejme veríme, že sa to v druhom polčase zmení na strane Spartaka. DAC do toho!
Po záverečnom hvizde sa postrannému rozhodcovi nezdala argumentácia hlavného trénera Michala Gašparíka, a preto pre neho avizoval žltú kartu.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.
42
Gavríć sa pokúsil o strelu, ale našiel len pred ním stojaceho obrancu.
39
My sme pre zmenu vybojovali roh. Ramadan loptu zahral nakrátko Gavrićovi, ktorému ale kľučka nevyšla, a tak sme prišli o ňu prišli.
37
Po Gavrićovom faule zahral štandardku Bernát. Na bližšej žrdi našiel Koštrnu, ale ten bol v príliš ťažkej pozícii.
34
Daniel sa dostal k streleckému pokus, ale bol už prakticky na bránkovej čiare, odkiaľ trafil len bočnú sieť.
31
Po ňom si už ale obranné rady Trnavy mohli vydýchnuť.
30
Ďalekonosný pokus predviedol aj Ramadan, ale ten mal už úplne iné grády. Poriadne prudký pokus Takáč vyrazil len tak-tak na roh.
28
Daniel poslal ďalekonosný pokus, ktorý sa odrazil tesne pred našim gólmanom. Popović sa však nedal nachytať.
25
Pokračujeme s aktívnym futbalom, výbornou atmosférou. Už chýba iba gól na našej strane.
24
Lopta prešla celou šestnástkou Trnavy až sa dostala k Andzouanovi. Ten dokázal zakončiť spoza brániaceho hráča, ale strele chýbala väčšia razancia.
23
My sme pre zmenu mali roh, ale nič sme z neho nevyťažili.
21
Hostia získali štandardku, ktorú priamo nezakončili. Na bránku poslali až odrazený pokus a blokoval ho Csinger.
19
Andzouana sa šikovne zbavil Oforiho až dokázal presne nacentrovať na Trusovu hlavu. Jeho pokus sa snažil ešte doraziť Goure, ale chýbal mi krok.
17
Čermák bol v úvodných minútach jeden z najužitočnejších hráčov a to viac nás mrzí jeho zranenie. Prajeme skoré uzdravenie.
16
z ihriska odchádza Čermák, prichádza Ramadan.
14
Svedkami sme veľmi nepríjemného pohľadu. Čermák z najväčšou pravdepodobnosťou dnes pre zranenie končí. Už si vyžiadal ošetrenie a zdá sa, že ho nahradí Ramadan.
12
Jedna z najnovších posíl a vo forme hrajúci Ďuriš chcel utiecť našej obrane, ale stál v ofsajde.
11
Hra sa zatiaľ prelieva zo strany na stranu, no platí, že bližšie k vedúcemu gólu sme boli my.
8
Na druhej strane dal o sebe vedieť Goure, ale aj jemu chýbal niečo viac ako meter od ohrozenia súperovej bránky.
7
Pravačku si vyskúšal Bernát, ale z jeho strany sa jednalo o poriadne nepresný pokus.
5
Ale teraz už bola situácia úplne, ale úplne iná. Loptu v šestnástke prijal Čermák, no a jeho strela nártom bola tečovaná Koštrnom. Takáč mal čo robiť, aby ju poslal do bezpečia.
4
V prvých minútach sa oba mančafty v podstate len oťukávajú. Centre na oboch stranách boli odvrátené.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril nášmu súperovi.
Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z krásnej MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Naši v tradičných žlto-modrých farbách a hostia v červeno-čiernej kombinácii.

Našim cieľom bude vo vybičovanom súboji nadviazať na dve ligové a jedno pohárové víťazstvo. V krajskom derby samozrejme aj beztak bude o motiváciu postarané proti účastníkovi Konferenčnej ligy a najmä našich fanúšikov by po víťazstve nad Slovanom úspech v ďalšom derby nesmierne potešil.

Ako bolo spomenuté, tak náš súper má okrem domácich aj medzinárodné povinnosti a to sa odzrkadlilo aj na jeho postavení. Nachádza sa na siedmom mieste a neustále musí myslieť a rozumne rozkladať sily. Aj s jeho fanúšikmi však nič ľahké čakať nemôžeme. Proti nám by sa vyburcovali aj v obmedzenej zostave.

Doma si samozrejme chceme nechať všetky tri body. Poďme si teda po ne. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Pinto, Kaša, Csinger, Andzouana – Káčer, Dimun, Čermák – Trusa, Goure, Gavrić (K)
Náhradníci: Petráš – Romero, Niarchos, Ramadan, Barišić, Brunetti, Mendez, Herc, Gruszkowski
Tréner: Adrian Guľa

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša – Zeljković – Šulek, Bernát, Mikovič (K) – Ofori, Ďuriš, Daniel
Náhradníci: Vantruba – Breznik, Procházka, Štefánik, Azango, Paur, Ristovski, Oseni, Bainović
Tréner: Michal Gašparík

Rozhodca: Ziemba – Bednár, Štofik.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 9. kola Niké ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – FC Spartak Trnava a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 1.10.2023 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.